Każdy rodzic dbając o swoje dziecko wielokrotnie staje przed trudnymi dylematami. Wybór zwykle rozgrywa się pomiędzy produktami niższej jakości, ale tańszymi, a produktami najwyższych lotów, za które przyjdzie nam zapłacić nieco wyższą cenę. W tym drugim przypadku otrzymamy jednak jakość i bezpieczeństwo dziecka. Jako rodzice musimy wybrać te sfery, w których pozwalamy sobie na małe oszczędności i te, w których kategorycznie nie powinniśmy tego robić.

Więc dlaczego ręcznie robione buciki dla dzieci? - Opowiadamy o naszej najważniejszej wartości

Naszą największą troską jest zdrowy rozwój małych stóp dziecka. Kropka! (Kropka z koroną.)

Od początku chcieliśmy robić to dokładnie tak, jak dyktuje fizjologia rozwoju małego człowieka. Od początku wierzymy, że najlepsze co możemy zrobić, to chronić ten naturalny proces i dostroić się do niego najbardziej, jak to tylko możliwe. Właśnie to uważamy za działanie najmądrzejsze i warte inwestycji w produkcji butów dla dzieci - szczególnie tych pierwszych w życiu dziecka.

Z całą mocą również chcemy służyć zasadzie, że bucik to jedynie dodatek do stopy, który co prawda będzie z nami całe życie - ale na zawsze pozostanie dodatkiem. Więc marka Emel niezmiennie od lat stoi na stanowisku, że nim wybierzemy pierwsze buty dla dziecka powinniśmy uszanować ten naturalny porządek.

Niech maluchy pierwsze kroki stawiają na boso i wypracują własną motorykę. Tę najbardziej naturalną - bez butów. Chociaż sercem naszego przedsięwzięcia jest produkcja butów - z pokorą wobec naturalnych procesów rozwoju małych stóp przyznajemy, że buty do nauki chodzenia to niezbyt korzystny mit, rekwizyt - no może minimalna ochrona w mało przyjaznym środowisku lub temperaturze.

Zawsze już pozostaniemy ambasadorami myśli, że najkorzystniej dla rozwoju dziecka jest, jeśli nauczy się pewnie stawiać pierwsze kroczki na boso.

Skoro jednak w warunkach naszej strefy klimatycznej buty pozostają koniecznością, zdecydowaliśmy się na proces ich produkcji, który w najlepszy z możliwych sposobów dostroi się do natury małej stopy. A ponieważ żadna maszyna nie odtworzy wrażliwości ludzkich dłoni i wyczucia delikatnych naprężeń materiału podczas ćwiekowania dziecięcego bucika, naszym sposobem od lat, i na zawsze, pozostanie ręczny montaż i tradycyjny proces formowania.

Kopytka rozmiar 18, czekają na swoją kolej

Nasze buciki po zaćwiekowaniu pozostają na kopytach do 36 godzin, aby skóra się odprężyła a bucik zachował wymagany kształt, bez stosowania zbędnych usztywniaczy.
W procesie szycia cholewek, zrezygnowaliśmy z maszyn dwuigłowych, które są co prawda dużo bardziej wydajne, ale uznaliśmy że w naszej produkcji, bardziej niż wydajność, liczy się precyzja. W ten sposób powstają delikatne buciki, które nie przeszkadzają w rozwoju dziecięcej stopki.
Najprawdopodobniej długo jeszcze nie będziemy mogli zrezygnować z szycia bucików skórzanych, ponieważ skóra to najdelikatniejszy materiał do tego przystosowany. Skóra chłonie wilgoć i natychmiast ją oddaje, skóra naśladuje kształt ludzkiej stopy. Skóra w końcu, jako jedyna, zachowuje jednocześnie szczelność i przewiewność.

Dlaczego ręcznie wykonane buciki dla dziecka?

W ręcznych pracowniach również używa się maszyn i urządzeń, ale są one zupełnie inaczej wykorzystywane do pracy. W takich warsztatach rzemieślniczych powstaje nie produkt „masowy”, a przedmiot, w którego powstanie włożone zostało mnóstwo serca. Wszystkie newralgiczne z punktu widzenia wytrzymałości miejsca w buciku są obszywane ręcznie. W taki sam sposób również odbywa się przygotowywanie i obróbka wstępna materiałów do wykonania obuwia. Ręczne szycie obuwia to przede wszystkim gwarancja olbrzymiej jakości, bowiem ludzkie ręce, choć także niedoskonałe, są w stanie wykonać wiele zadań znacznie lepiej, dokładniej i solidniej, aniżeli w pełni automatyczna maszyna.

Pierwsze buty - nasza największa troska

Naszym flagowym produktem ciągle pozostają pierwsze buty dla malucha. To etap rozwoju małej stopy, który od zawsze nas fascynował. Założyciel marki Emel - Cezary Kudrzyn wiele lat zbierał fotografie odcisków małych stóp robione z podestu ortopedycznego. Odkrył, że kształtów i właściwości małych stópek jest tyle, ile rysów ludzkiej twarzy.

To odkrycie doprowadziło do wniosku, że każda mała stopa zamknięta w sztywnym bucie zdjętym z fabrycznego kopyta jest niszczona i deformowana, jak żadna inna część ludzkiego ciała w procesie wzrastania. Stąd chęć stworzenia bucików skórzanych szanujących delikatną strukturę stopy malucha.

Od wielu lat twórcy marki Emel walczą o utrzymanie tradycyjnej, ręcznej technologii produkcji trzewiczków dla dzieci. Od wielu lat pozostają jednym z nielicznych, o ile już nie jedynym producentem obuwia dla dzieci, który swoje działania opiera o zespół doświadczonych rzemieślników - specjalistów. To zaangażowanie ludzi, którzy wierzą w idee delikatności i dobrej szewskiej roboty, decyduje o niepowtarzalności produktów marki Emel.

Zapewnij swojemu dziecku komfort od pierwszych miesięcy życia

Buty wykonane ręcznie, z jakościowych produktów to niezwykle dobry wybór dla wszystkich rodziców, którym na sercu leży dobro ich dziecka, szczególnie jeżeli chodzi o aparat ruchu. Stopy mają w nim swój olbrzymi udział, a niewłaściwe obuwie może na dłuższą metę powodować wiele schorzeń natury ortopedycznej, a nawet wady postawy. Zapewnienie dziecku właściwego obuwia jest bardzo istotne od samego początku jego życia.

Pracownia Emel gwarantuje jakość najwyższych lotów. To ręcznie robione, rzemieślnicze buty dla dzieci w różnym wieku. Znajdziesz tu zarówno obuwie dla maluszków, które dopiero uczą się raczkować i chodzić, a także dla nieco starszych dzieci w wieku przedszkolnym, którym potrzeba butów bardzo solidnych, pozwalających na mnóstwo aktywności ruchowej.