Dla najmniejszych – niechodki!

Jeszcze nim dziecko rozpocznie naukę chodzenia, zacznie raczkować. To właśnie na ten etap potrzebne będą niechodki. Ten rodzaj bucików dziecięcych przyzwyczai malucha do uczucia noszenia butów. Mają one miękkie podeszwy i cholewki, dzięki czemu dziecko raczkując czuje absolutny komfort i swobodę poruszania się. Buciki w przypadku dzieci raczkujących są dodatkowym zabezpieczeniem. Takie dziecko większą część czasu powinno spędzać na boso lub w samych skarpetkach.

Dla nieco większych – buciki do nauki chodzenia

W momencie, gdy dziecko kończy etap raczkowania i rozpoczyna naukę chodzenia, musimy mu zapewnić buty nieco lepiej dopasowane do stopy, gwarantujące właściwe utrzymanie pięty, co jest kluczowe przy nauce chodzenia. Bardzo ważne będzie dobranie odpowiedniego rozmiaru, oczywiście z lekkim zapasem, ale bez przesady. Materiały, które powinniśmy wybrać zależne będą od pory roku, w której nasza pociecha rozpoczyna naukę chodzenia. Jeżeli będzie to okres zimy, buciki mogą być twardsze i wyścielone cieplejszym materiałem. W lecie możemy pozwolić sobie na materiały lekkie i bardziej przewiewne. Druga para butów przyda się oczywiście do nauki chodzenia w domu.

Dla bardziej rozbieganych – wygoda, komfort i zdrowie

Kiedy dziecko rośnie przestrzeni wokół niego zaczyna w magiczny sposób brakować. Buty dla starszaków powinny być przystosowane do pokonywania znacznie większych dystansów. To jeszcze większy nacisk kładziony jest na względy medyczne. But powinien poprawnie przytrzymywać staw skokowy, mieć odpowiednio dobrany rozmiar, a w razie występowania wad stopy u dziecka, również te wady korygować. Na tym etapie również zasadne staje się kupowanie pierwszych butów sportowych dla wyjątkowo aktywnych dzieci.

Pełen wybór obuwia dla dzieci od momentu raczkowania do odkrywania świata jako starszak gwarantuje Emel – pracownia, w której obuwie szyte jest ręcznie, z doskonałych jakościowo materiałów, pod czujnym okiem specjalistów.